- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Polecany post
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Niestety coraz częściej jakość współczesnego jedzenia pozostawia wiele do życzenia. Analizując składy produktów, bez problemu można zauważyć, że są one napakowane konserwantami, sztucznymi dodatkami, ulepszaczami smaku, barwnikami i kto wie, czym jeszcze.
Na szczęście, dokładając nieco starań, jesteśmy w stanie znaleźć artykuły spożywcze, które nie zawierają powyższych cech, a określamy je mianem superfoods.
Które to produkty?
Superfoods - definicja
Żywność Superfood to nic innego, jak naturalna, nieprzetworzona żywność, która nie została pozbawiona witamin, minerałów oraz substancji, które mają na celu odżywić nasz organizm. Są to produkty, które pomogą naszemu organizmowi uzyskać równowagę, uzupełnić niedobory pokarmowe oraz po prostu poczuć się lepiej. Nie znajdziemy tutaj zatem antybiotyków, sztucznych nawozów, pestycydów czy też hormonów, za to znajdziemy, chociażby antyoksydanty, które pomogą organizmowi zniwelować wolne rodniki czy też probiotyki, które wzbogacą naszą mikrobiotę.
Superfoods - lista produktów
Mimo, że określenie superfoods (po polsku superżywność) nie dla każdego może brzmieć znajomo, to już lista większości wymienionych za chwilę produktów raczej nie powinna być ogromnym zaskoczeniem.
Co jest zaliczane do superfoods? Do najpopularniejszych produktów, obfitujących w niesamowite wartości odżywcze zaliczymy :
(Edit: Linki są już nieaktywne)
1. Amarantus - to źródło zbawiennego dla jelit błonnika, ale też cynku, żelaza, magnezu, witamin z grupy B oraz, pomagającego organizmowi w pozbyciu się toksyn, skwalenu.
Link do produktu (#współpraca reklamowa)
Link do produktu (#współpraca reklamowa)
3. Siemię lniane - źródło kwasów omega 3 - ALA, nasz sprzymierzeniec w walce o zdrowe włosy, zdrową skórę i zdrowe paznokcie, działa kardioprotekcyjnie, obniża poziom złego cholesterolu a także wpływa pozytywnie na poziom glukozy we krwi (O tym jak naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi pisałam w poprzednim poście i serdecznie do niego zapraszam - Jak naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi).
* Warto kupować całe ziarenka i mielić je przed spożyciem. Ewentualnie takie zmielone możemy przechowywać w lodówce około 3-4 dni.
Link do produktu (#współpraca reklamowa)
4. Spirulina - mimo, że nie pochodzi z Polski, to na polskim rynku zadomowiła się na dobre. Spirulina pomaga organizmowi pozbyć się metali ciężkich. Ponadto pomaga utrzymać odpowiedni stosunek cholesterolu HDL do LDL. To źródło potasu, witamin z grupy B, żelaza, witaminy A, C oraz E, wspomagającego odporność cynku czy też chroniącej nasz wzrok - luteiny.
Link do produktu (#współpraca reklamowa)
5. Pestki dyni - źródło antyoksydantów, magnezu, cynku, witamin z grupy B, witaminy A i K. Są pomocne podczas procesu odrobaczania, chronią stawy, kości czy też serce.
przykładowy produkt (#współpraca reklamowa)
Produktów tych jest znacznie więcej, ale o nich może kiedyś jeszcze napiszę. Myślę, że te wymienione powyżej to takie jedne z top superfoods, o których słyszał każdy, ale być może nie każdy doceniał i czas to zmienić ;)
Zdrowa żywność - jesteś tym co jesz
Oczywiście, że warto zwracać uwagę na to, gdzie kupujemy naszą żywność i trudno będzie do siebie porównać mięso z supermarketu do mięsa od prywatnego hodowcy, ale pamiętajmy też, że superfoods i generalnie taka zdrowa i wyższej jakości żywność jest najzwyczajniej w świecie droższa i nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić.
Prawda jest taka, że podstawą naszego zdrowia jest zdrowa, zbilansowana dieta, umiarkowany ruch i "zadbana" psychika. O zdrowym stylu życia świadczy nasz całokształt, a nie pojedynczy składnik, co nie zmienia jednak faktu, że superfoods to naprawdę wartościowe produkty i jeżeli mamy taką możliwość, to korzystajmy z nich, ile wejdzie, a nasz organizm na pewno nam za to podziękuje.
Śmiało można rzec, że jedzenie superfoods to żywność, która leczy.
Który z powyższych produktów lubisz najbardziej?
Edit: Linki są już nieaktywne
Pozdrowienia
Agata
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
29-latka pracująca w korporacji. W wolnym czasie czytam dużo na temat zdrowego odżywiania, diet, psychologii i szeroko pojętego zdrowia, czego efektem jest ten blog.
Komentarze
Prześlij komentarz